Konsultacje indywidualne w Akademia EQ

Indywidualne sesje coachingowe i konsultacje psychologiczne

W ramach Akademia EQ proponujeme Państwu zarówno konsultacje dotyczące wspierania w procesie wychowania, jak i kompleksową pomoc psychologiczną.

Indywidualne sesje coachingu rodzicielskiego:

Jeśli:

  • Niepokoisz się trudnymi zachowaniami u dziecka i chcesz wiedzieć, jak możesz sobie i dziecku pomóc;
  • Martwi Cię relacja pomiędzy Twoimi dziećmi;
  • Chcesz zatroszczyć się o swoją relację z dzieckiem, pomóc zbudować fundament szczęśliwego życia, pogłębić więź;
  • Poznać narzędzia, które pomogą wesprzeć dziecko w odkrywaniu jego/jej mocnych stron, budowaniu samoświadomości, radzenia sobie z wyzwaniami dnia codziennego;
  • Twoje dziecko jest na tzw „rozdrożu“ i nie wie, w którą stronę dalej pójść;
  • Jest cokolwiek innego, co Cię niepokoi, zastanawia w relacji rodzic-dziecko i chcesz o tym porozmawiać

Świadome rodzicielstwo to ogromny wysiłek, który opiera się na znajomości samego siebie, świadomości emocjonalnej i szczerej chęci rozumienia swojego dziecka.

Czasami w obliczu różnych niepokojących zachowań u dzieci, rodzice odczuwają złość i bezsilność. Jeśli trudne zachowania trwają długo, pojawia się mechanizm tzw. błędnego koła, z którego trudno samemu wyjść. zaradzić pojawiającym się trudnościom. Można wtedy sięgnąć po metody i narzędzia coachingu rodzicielskiego, co pozwala na głębsze zrozumienie przyczyn i funkcji problemu.
Coach dzięki nieoceniającej postawie i uważnemu słuchaniu pomaga zobaczyć, co tak naprawdę dzieje się w relacji z dzieckiem, jakie potrzeby kryją się za poszczególnymi zachowaniami?

Każda relacja rodzic-dziecko jest jedyna, niepowtarzalna, wyjątkowa.
Odpowiednio zadane pytania pozwalają na znalezienie odpowiedzi, jak pomóc sobie i dziecku w tej sytuacji, jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla tej właśnie relacji?

Coaching rodzicielski obejmuje dwie płaszczyzny działania:

  • skuteczne wsparcie rodziców w procesie wychowania dziecka: narzędzia i umiejętności, które znacząco poprawiają jakość relacji;
  • wsparcie rozwoju młodego człowieka: pomoc w definiowaniu i osiąganiu własnych celów, odkrywaniu swoich mocnych stron, potencjału, rozwoju samoświadomości, umiejętności radzenia sobie z wyzwaniami dnia codziennego; pomoc w podejmowaniu wyborów szkolnych, życiowych;

 

COACHING OPARTY NA POTRZEBACH

Łączy narzędzia coachingu skoncentrowanego na teraźniejszości i przyszłości klienta z odkrywaniem jego potrzeb. Proces zwiększania samoświadomości klienta, najważniejszych potrzeb, wartości stanowi ogromny zasób klienta i chęć do wprowadzenia zmian.

Jeśli pragniesz zmian w swoim życiu, chcesz zobaczyć, co jest dla Ciebie tak naprawdę ważne, za czym tęsknisz – zapraszam na indywidualne konsultacje.

Zapisz się na konsultacje indywidualne

Skontaktuj się z nami